Witaj w serwisie FotoTwins.pl

Która żarówka jest energooszczędna?

Która żarówka jest energooszczędna?

Która żarówka jest energooszczędna?

Wytwórcy elementów oświetlenia nie poprzestali na bardzo dobrych osiągach świetlówek i skupili się na wyprodukowaniu żarówki, która miałaby zapewnić w dodatku ogromne oszczędności w zużyciu energii elektrycznej bez straty, jakości jej pracy. Zastrzeżono, wskutek tego robocie energooszczędną nazywaną w inny sposób świetlówką kompaktową albo zbitą lampą fluorescencyjną.

Która żarówka jest energooszczędna?

Posiada ona wiele mniejsze formaty niż zwykła świetlówka i statystycznie przybiera układ litery U lub postać spirali. Istnieją dwa rodzaje żarówek energooszczędnych. Jedne z nich posiadają zaaklimatyzowany system zapłonowy inne z kolei wymuszają uzupełniającej okładki. Pierwszy z rodzajów, o którym zahaczyłem jest zamiennikiem dla zwyczajnej żarówki i posiada gwint Edisona. Poprzez to bez jakichkolwiek problemów można wtranżolić taką żarówkę w miejsce stereotypowej.

Trwałość żarówki energooszczędnej określana jest w przedziale 6000-15000h. Zaliczane są one do dwóch elegancji energetycznych, które odpowiadają za czytelność świecenia. Jasność świecenia w elegancji A odpowiada żarówce stereotypowej za to w wytworności B jasność jest zdecydowanie lepsza i ewoluuje się na szczeblu 6400K. Żarówki tego typu są przeważnie kosztowniejsze niż te pozbawione duchowego układu zapłonowego.

Żeby móc wykorzystywać następnego gatunku żarówek energooszczędnych przydatna jest stosowna obudowa umeblowana w statecznik tudzież układ zapłonowy. Pomimo tego gatunku przeszkód ta elegancja żarówek dopuszcza wiele ogromniejszą gamę kolorystyk a także jest bardziej przyjazna dla otoczenia. Jakie są, wskutek tego żarówek energooszczędnych? Skądże ich famę i czy aby nie ulega wątpliwości nie jest to materiał zanadto przereklamowany?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *