Witaj w serwisie FotoTwins.pl

Jak można zaoszczędzić energię elektryczną?

Jak można zaoszczędzić energię elektryczną?

Jak można zaoszczędzić energię elektryczną?

Środków na szczędzenie energii jest niezwykle wiele. Jednym z nich jest całkowita wymiana obecnie posiadanych żarówek na żarówki energooszczędne. Alternatywa dla starych żarówek to na przykład diody ledowe, lampy halogenowe tudzież świetlówki spójne.

Jak można zaoszczędzić energię elektryczną?

W przypadku tradycyjnych, niezwykle energochłonnych żarówek ambaras wyznaczało to, że emitowały one nie tylko światło, lecz i ciepło i aż 95 procent z tego było ciepłem, a światłem tylko 5 odsetków. Skutkiem tego zaprzepaszczaliśmy totalnie bezowocnie drogocenną i drogą dynamikę. Bodaj żarówki energooszczędne są droższą inwestycją, kalkuluje się w nie wpompować albowiem są one w dużej mierze trwalsze i co najważniejsze, eksploatują w znacznym stopniu sporo energii. W przypadku żarówek halogenowych możemy zaoszczędzić do w przybliżeniu 30 procent dynamik, natomiast naprawdę w przypadku świetlówek spójnych aż do 80 procent!

Kiedy będziemy wymieniać stare żarówki bardziej dzisiejszymi, energooszczędnymi musimy wiedzieć jakich odpowiedników powinno się przeznaczeń. Jeśli do dziś dnia mieliśmy schematyczną żarówkę o potędze 25 W zamieniamy ją żarówką halogenową o mocy 18 W bądź świetlówką koherentną o mocy 5 W. I dalej:

  • Żarówka tradycyjna 35/40 W – żarówka halogenowa 28 W – świetlówka kompaktowa 7 W
  • Żarówka tradycyjna 60 W – żarówka halogenowa 42 W – świetlówka kompaktowa 11 W
  • Żarówka tradycyjna 75 W – żarówka halogenowa 52 W – świetlówka kompaktowa 15 W
  • Żarówka tradycyjna 100 W – żarówka halogenowa 70 W – świetlówka kompaktowa 20 W
  • Żarówka tradycyjna 150 W – żarówka halogenowa 105 W – świetlówka kompaktowa 30 W

Producenci energooszczędnego oświetlenia podają na opakowaniach zarówno moc zakupowanej świetlówki jak i informację jaką żarówkę (o jakiej mocy) ona zastępuje.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *