Witaj w serwisie FotoTwins.pl

Zdrowy fotel biurowy

Zdrowy fotel biurowy

Praca biurowa kojarzy się z bez wysiłkowym i mało stresującym zajęciem. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Ciągłe rozmowy ze zdenerwowanymi klientami, naglące terminy, problemy z pracownikami i codzienne przebywanie przez kilka godzin w zamkniętym pomieszczeniu. Badania dowodzą że praca biurowa jest jedną z najbardziej obciążonych ryzykiem stresu i nerwicy. Aby choć trochę poprawić swoje samopoczucie i komfort w pracy, należy zadbać o stworzenie zdrowego środowiska do wykonywania obowiązków biurowych. Jednym ze sposobów jest dobrze wybrany fotel biurowy. Jaki model wybrać, aby wygodnie się na nim siedziało i jak najmniej odczuwało zmęczenie?

 

Wygodny fotel biurowy GROSPOL

 

Jednym z liderów w produkcji dobrych foteli biurowych jest polska firma GROSPOL. Posiada w kolekcji duży wybór mebli do biura, zapewniających bardzo dobry komfort pracy, przy niskiej cenie zakupu i zastosowaniu trwałych materiałów. Fotel taki powinien mieć siedzisko o powierzchni wystarczającej, aby zmieścić na nim cały ciężar ciała, opierający się na pośladkach i udach na odcinku prawie do kolan. Wysokość takiego fotela powinna być płynnie regulowana za pomocą amortyzatora. Regulowane powinno również być oparcie – i to aż w kilku płaszczyznach. Odległość oparcia od siedziska, kąt jego pochylenia oraz regulowany zagłówek, w który również fotel powinien być wyposażony.

 

Istotne elementy fotela biurowego

 

Fotel fotelowi nierówny. Nowy Styl doskonale o tym wie, dlatego w swojej ofercie posiada bardzo duży wybór modeli. Fotele dedykowane do wielogodzinnej pracy biurowej standardowo wyposażone są w zagłówek i kilka innych udogodnień. Jednym z nich są podłokietniki z regulacją wysokości – przydatne podczas odpoczynku od pisania na klawiaturze komputera. Inny przydatny element to mechanizm tilt, pozwalający zamienić fotel Nowy Styl w praktyczną kołyskę. Aby korzystanie z takiej możliwości miało sens, fotel powinien dawać możliwość mocnego odchylenia oparcia, tak aby osoba siedząca w nim mogła się prawie położyć. Czy jest to potrzebne w pracy? Jeśli tylko możesz liczyć na kilkunastominutową przerwę od obowiązków, to zdecydowanie tak. Chwila relaksu w wyprostowanej pozycji i z zamkniętymi oczami, szybko ładuje akumulatory i zapewnia dodatkową energię do pracy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *